اکشن در فتوشاپ

  مطالب عمومی  ارمیا مصباح پور  4 آذر ماه 1398

اکشن در فوتوشاپ

آشنایی با اکشن و نحوه کار با آن در فتوشاپ

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که بخواهید طرحی را خلق کنید که زمان یا حوصله کافی برای انجام این کار را ندارید یا اینکه بخواهید یک عمل تکراری را دوباره تکرار کنید مثلا بخواهید تصاویری را روتوش کنید یا اینکه بر روی چند فایل یک کار خاص مثل برش را انجام دهید. خب برای اینکه یک سری فرایند و عمل را مرتب تکرار نکنید و در وقت و زمان شما صرفه جویی شود و یا اینکه یک سری مراحلی را که طراحی دیگر طی کرده است را شما دیگر طی نکنید و بخواهید از طرح آن طراح استفاده کنید باید از اکشن ها در فتوشاپ بهره گیرید.

 

اکشن در فتوشاپ چیست و چگونه عمل می کند ؟

یکی از قابلیت های بسیار کاربردی که در فتوشاپ وجود دارد این است که به شما این امکان را می دهد تا مراحل کار خود را ضبط کنید و در آینده بتوانید همان مراحل را بدون اینکه مجدد تکرار کنید با یک کلیک ساده اجرا کنید و از آن استفاده کنید یا اینکه مراحل ضبط شده کار خود را در قالب یک فایل با فرمت atn. ذخیره کنید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید تا دوستان و سایر کاربران نیز بتوانند از طرح شما در پروژه های خود استفاده کنند. در کل به این فرآیند در فتوشاپ اکشن یا دستور می گوییم. در استفاده از اکشن ، گرافیست و یا فرد استفاده کننده دیگر نیازی نیست تمام مراحلی را که شما طی کرده اید تا یک طرح را خلق کنید را طی کند فقط کافی است با یک کلیک طرح شما را بر روی پروژه خود اعمال کند تا به نتیجه ای که شما دست یافته اید برسد.

 

مراحل انجام اکشن به شرح زیر می باشد

1.عکس های مورد نظر خود باز نمایید.

2.عکس مورد نظر برای انتقال به عکس اولیه را با استفاده نوار ابزار select (select All)  را انتخاب نموده و آن را با استفاده از کلیک راست کپی نمایید و یا با استفاده از کلید میانبر ctrl+C آن را کپی نمایید.

3.حال اگر پنل اکشن های شما باز نیست از منوی Window بر روی گزینه Actions کلیک کنید تا این پنجره نمایان گردد.

4.در قسمت پایین پنجره اکشن یک فایل جدید بسازید (create new Action)

5.با ساختن فایل جدید به طور خودکار آغاز ضبط اکشن از فعالیت های شما خواهد بود در ادامه با زدن کلیدهای ctrl+v تصویر کپی شده قبلی را در فایل جدید انتقال دهید.

و مراحل مورد نیاز که لازم هست بر روی تصویر انجام گیرد را جز به جز انجام دهید .

تذکر: لازم به ذکر است مراقب باشید در میانه کار از فایل کنونی خارج نشوید. دلیل این مسائله تخریب اکشن می باشد.

6.اکنون با زدن کلید توقف تمام مراحل اکشن ضبط شده و آماده استفاده خواهد بود. شما میتوانید به راحتی این اکشن را در دیگر تصاویر اجرا نمایید فقط کافیست play Selection را کلیک نمایید.

 

 

پیروز و موفق باشد

 تولید محتوا و پشتیبانی 

شرکت فناوری اطلاعات آیتیسا

ارتباط با ما

کاشان - میدان امام حسین - ابتدای خیابان ملامحسن - مرکز طراحی سایت کاشان - فناوری اطلاعات آیتیسا

info@itsaco.ir

031-5544-8775

0913-092-9477

ما را در شبکه های اجتماعی هم میتوانید دنبال کنید :)
کانال تلگرام شرکت: telegram.me/itsaco