فرایند توسعه نرم افزار

فرایند توسعه نرم افزار

فرایند تولید نرم‌افزار که با عنوان «چرخهٔ حیات تولید نرم‌افزار» نیز شناخته می‌شود، ساختاری است که روی توسعه و تولید محصولات نرم‌افزاری اعمال می‌شود. عبارت‌های مشابهی چون «چرخهٔ حیات نرم‌افزار» و «فرایند نرم‌افزار» در این رابطه استفاده می‌شود.

 

نرم افزار به عنوان پایه و اساس بسیاری از پروژه های فناوری اطلاعات در نظر گرفته میشود و اکثر پروژه های فناوری اطلاعات شامل توسعه نرم افزار بوده و حتی در بعضی از پروژه ها، توسعه نرم افزار به عنوان فعالیت اصلی پروژه در نظر گرفته میشود.

 

 

 

 

 

امکان سنجی پروژه:


ابتدای هر پروژه باید بررسی کرد که آیا امکان پیاده سازی آن پروژه وجود دارد یا خیر؟ و اگر جواب مثبت است، به چه روش و با چه ابزاری میسر خواهد شد.

 

 

تحلیل و ارزیابی:


از مهمترین بخش های پیاده سازی هر سیستم نرم افزاری، تحلیل و ارزیابی دقیق پروژه می باشد. چرا که کل پروژه بر مبنای آن تحلیل جلو خواهد رفت.

 

برنامه ریزی و طرح استراتژی:


برای اجرای موفق و هدفمند هر پروژه می بایست ابتدا برنامه ریزی دقیقی صورت پذیرد و استراتژی بلند مدت  آن پروژه کاملا مشخص شود.

 

طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری:


هر آنچه که یک کاربر عادی از یک سایت می بیند و احساسی  که با آن سیستم پیدا میکند را در این بخش بررسی می‌کنیم.

 

تحلیل دیتابیس و برنامه نویسی :


تحلیل دیتابیس به قدری اهمیت دارد که می تواند توسعه پذیری پروژه شما را مشروط به تحلیل درست کند. برنامه نویسی نیز از رکن های اساسی یک پروژه می باشد.

 

تست و ارزیابی :


در پایان هر پروژه نرم افزاری، حتما می بایست تست و ارزیابی صورت پذیرد تا عملکرد برنامه، بدون هیچ ایرادی باشد.

 

نگه داری و پشتیبانی:


سیستم های نرم افزاری نیست همانند موجودات زنده هستند و لازم به نگهداری دارند و در صورت عدم پشتیبانی به مرور از کارافتاده می شوند.

تماس بگیرید

09139998877

شماره موبایل خود را وارد کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند